Vinný bar CITRO

K romantické večeři, nebo ke schůzce s důležitou společností, je ideálním doplňkem víno. Víno je nápojem, který vás příjemně uvolní, zvedne náladu. Chutí podpoří vynikající jídlo a dokonale završí atmosféru večera. K posezení nad skleničkou vybrané značky vás zve restaurace CITRO. V pečlivě uspořádaném vinném listu najdete vína předních českých vinařů, ale také mimořádné značky německé nebo italské.

Bílé nebo červené? Záleží jen na vás

Vinné sklepy v nabídce restaurace CITRO zastupuje z velké části vinařství Zapletal. Vybírat můžete v pestré paletě odrůd rulandské bílé, Chardonnay nebo Müller Thurgau a Sauvignon blanc. V jemném víně s květinovou vůní, v ovocném charakteru s dotykem broskví, meruněk a jablek, nebo s jemným přídomkem muškátu najdete jistě zalíbení.

V červených vínech se na nejvyšších příčkách v oblibě objevuje Modrý Portugal, Merlot, Frankovka. Třešně, pepř, výrazné dřeviny, ale i fialky nebo tóny máty se mohou v ladně temné tekutině prostřídat s vanilkou a bylinkami. Vína jsou ideální kombinací k tmavému masu, hovězí steak, mohou však doprovodit i chuťovky a sýry.

Lehkost a vůně růžového vína

Růžová vína reprezentuje zejména Zweigeltrebe rosé, kabinetní víno připomíná maliny a další výrazné ovoce, rybíz, maliny a lesní jahody. Svěží chuť a krásná vůně vyhoví dámám i pánům.

Německá vína, a to jak v červené i bílé odrůdě, reprezentuje velmi zdařile vinařství Weingut Becker Landgraf. Vychutnat si můžete jemnou ovocnou stopu i výraznější chuť. Grauer Burgunder nebo Weisburgunder a Chardonnay sklidí s jistotou úspěch i u znalců.

Výjimečný večer a společnost jiskrných bublinek

Šumivá vína patří na stůl při výjimečných událostech, mohou vyjádřit náklonost a důležitost vůči společnosti, která s vámi sdílí večer. Také mohou odstartovat uvolněnou a příjemnou zábavu. Prosecco ve výběrových značkách je skvělou volbou. Volit jej můžete jako aperitiv, víno však může provázet celý večer, je vhodným doplňkem k lehkým jídlům, rybám nebo chuťovkám.