Vinný bar

NOVĚ OTEVŘENÝ VINNÝ BAR

Velký výběr vín a alkoholických nápojů, možnost jídla z naší­ restaurace. Oteví­rací­ doba:
ST-SO: 19.00-03.00 hodin

ITALSKÁ VÍNA

Pinot Bianco DOC Friuli Isonzo (Angoris) 250Kč
Víno má světlou, slámově žlutou barvu. Vůně je jemná s tóny jak bílých květů, tak i žluto-dužnatého ovoce. Chuť je suchá, svěží s příjemnou skladbou kyselin a širokou škálou chutí mladého ovoce.
Friulano DOC Friuli Isonzo (Angoris) 250Kč
Friulano je nejoblíbenější odrůda v oblasti Friuli, je zde známá již od roku 1622. Slámově žluté víno se zlatavými odlesky. Vůně je jemná a květinová, cítíme zejména akát, broskev, hrušku a minerální tóny. Chuť je měkká, harmonická, dlouhá a dobře vyvážená, mírně slaná s mandlovou dochutí.
Sauvignon blanc DOC Friuli Isonzo (Angoris) 250Kč
Slámově žlutá barva s nádechem světle zelené. Jemná a aromatická vůně bezinek, máty, šalvěje, bazalky. Chuť je plná, elegantní, harmonická, lehce minerální a mírně pikantní.
Rosato DOC Friuli Isonzo (Angoris) 250Kč
Toto jasně růžové víno (100% Cabernet Sauvignon) se prezentuje lákavým malinovým a broskvovým aroma s delikátními květinovými tony. Je lehké a svěží s chutí červeného bobulového ovoce.
Tulipa Rosato (VIGNAVECCHIA) 450Kč
Velmi zajímavé rosé (100% Sangiovese). Víno má rubínový odstín a intenzivní vůni po bylinkách a zralých sušených švestkách. Chuť je dobře vyvážené, s příjemnou tříslovinou a s příjemnou plnou dochutí.
Cabernet Franc DOC Friuli Isonzo (Angoris) 250Kč
Víno purpurově červené barvy s rubínovými odlesky. Chuť je plná a strukturovaná krásně korespondující s aroma.
Refosco dal Peduncolo Rosso DOC Friuli Isonzo (Angoris) 250Kč
Víno je rubínové barvy s fialovými odlesky, silné a výrazné vůně, se stopami divoké ostružiny. Chuť je plná, silná, suchá, s jemnými taniny.
Merlot DOC Friuli Isonzo (Angoris) 250Kč
Lehčí ovocný styl vína ze severní části Itálie. Víno má rubínově červenou barvu a chuť nazrálého ovoce.
Chianti Classico DOCG 2013 (VIGNAVECCHIA) 450Kč
Tradiční Chianti vyrobené převážně z odrůdy Sangiovese 90% a Merlot 10%. Má intenzivní rubínovou barvu a tóny zralého černého ovoce s nádechem dřeva a jemných taninů.
Chianti Classico Riserva DOCG 2012 (VIGNAVECCHIA) 550Kč
Vůně je vyvážená a intenzivní, s okouzlující směsí světlého bobulovitého ovoce, dubu, koření a tabáku. Jeho chuť je pevná, svěží a dokonale elegantní, se závěrem po mentolu a grilovaných bylinkách s pevnými tříslovinami. (90% Sangiovese a 10% Merlot)

MORAVSKÁ VÍNA

Rulandské šedé – jakostní (Vinné sklepy Zapletal) 220Kč
Víno s lehce nazlátlou až zlatožlutou barvou, s ovocnými tóny. Ve vůni nalezneme květinové tóny, dlouhotrvající chuť s vysokým extraktem, jemná chlebovinka, která je typická pro Rulandské odrůdy.
Chardonnay – jakostní (Vinné sklepy Zapletal) 220Kč
Plné odrůdově výrazné aromatické víno, ovocného charakteru a zelenožluté barvy. Ve vůni tóny trávy a kopřiv, přecházející do chuti podpořené jemnou kyselinkou.
Műller Thurgau – kabinetní (Vinné sklepy Zapletal) 250Kč
Víno s příjemnou vůní, se stopami broskve, muškátu a tropického ovoce.
Chuť plynule navazuje na vůni, je čistá, lehká se štíhlejším tělem a jemnými kyselinkami.
Tramín červený – výběr z hroznů (Vinné sklepy Zapletal) 390Kč
Barva vína je lehce zlatožlutá se zelenkavým odleskem. Vůně je jemně kořenitá, s tóny pampeliškového medu, mandarinky a šeříku. Chuť je harmonická s ovocnými tóny po mangu, kandovaném ovoci, grapefruitu a medu.
Pálava – pozdní sběr (Vinné sklepy Zapletal) 390Kč
Chuť vína je plná, harmonická s nižším obsahem kyselin. Vůně vína je kořenitá s tóny po růžích a medu, která je doplněna o vůni vanilky.
Rulandské modré rosé – pozdní sběr (Vinné sklepy Zapletal) 320Kč
Lahodné víno s výrazným ovocným buketem, který se v chuti dále rozvíjí do tónů jahodového a třešňového kompotu.
Modrý Portugal – jakostní (Vinné sklepy Zapletal) 220Kč
Středoevropská odrůda světlejší barvy, lehčího typu s jemnou skořicovou vůní. Víno je v chuti ovocné, lehce pitelné, se středně dlouhou dochutí.
Frankovka – pozdní sběr (Vinné sklepy Zapletal) 290Kč
Víno granátové barvy, ve vůni fialky a višně, jemně projevující se tóny máty peprné. Chuť je hebká, ovocná, se středně dlouhým závěrem.

NĚMECKÁ VÍNA

Grauer Burgunder (Weingut Becker Landgraf) 450Kč
Příjemné Rulandské šedé s ovocnou stopou a výraznou chutí. Víno je elegantní, dominují zde citrusové plody, bílé květy a hrušky. Následuje krásná hra kyseliny a struktury vína, je velmi šťavnaté a minerální.
Weissburgunder & Chardonnay (Weingut Becker Landgraf) 450Kč
Vůně komplexní s tóny čerstvých zelených jablek, ovocná, hrušky a citrusu. Chuť je minerální, dlouhá, skvěle vyvážená. Barva je jiskrná, zářivá, se zlatavými tóny.

RAKOUSKÁ VÍNA

Gruner Veltliner Weinzierlberg (Weingut Aigner) 260Kč
Víno lehce zeleno-žluté barvy, s vůní čerstvého jablka, hrušky a chutí ovocné pecky, minerální a ovocitá dochuť.
Gelber Muskateller (Aigner) 340Kč
Zářivá, slámově žlutá barva s nazelenanalými odlesky. Svěží aroma nabízí typické ovocné tóny Muškátu žlutého a jemný dotek bezinky, na patře je ovocné s příjemnou kyselinkou.
Gruner Veltliner Stoa (Weingut Leindl) 360Kč
Víno zlaté barvy se zelenkavými odlesky. Harmonická vůně i chuť zelených lískových oříšků s dotekem kopru a hořčičných semínek.
Riesling Urgestein (Weingut Leindl) 360Kč
Víno je na začátku sušší, má kukuřičnou příchuť s čajovými lístky, poté nástup ovocité grapefruitové, zeleno broskvové chuti, je to typický Riesling.
Zweigelt (Weingut (Aigner) 350Kč
Toto cuvée zaujme typickým višňovým aroma, v chuti pocítíte švestkové, vanilkové a bylinkové tóny s výrazným taninem a dřevem v dozvuku.

FRANCOUZSKÁ VÍNA

Sylvánské zelené (Henri Kieffer) 290Kč
Víno světle žluté barvy se zelenkavým lomem. Jemná svěží vůně limetky a máty. Dominantní chutí je bílý grep a jemný pepřový tón.
Auxerrois (Henri Kieffer) 390Kč
Vína francouzské odrůdy Auxerrois jsou plná, s decentní vůní lískových ořechů, velmi zajímavou plnou chutí, s nižším obsahem tříslovin.
Pinot Noir Rosé (Henri Kieffer) 320Kč
Lahodné víno s výrazným ovocným buketem, který se v chuti dále rozvíjí do tónů jahodového a třešňového kompotu.
Merlot 2011 (Chateau Penin Grande Sélection) 450Kč
Víno ovocného stylu z Bordeaux, kde je patrná odrůda Merlot. V chuti je hedvábné s příjemným kořeněným nádechem a dotekem sudu v závěru.